Friday, 24 August 2018 14:41

Ruszył sztab wyborczy Sławomira Platty

Posted by
Mec. Sławomir Platta (w środku) zyskał dużą sympatię wśród swoich wyborców Mec. Sławomir Platta (w środku) zyskał dużą sympatię wśród swoich wyborców Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

"Dzisiaj jest dzień do świętowania, jutro jest czas do rozpoczęcia walki, której się dla was podejmuję" – oświadczył mec. Sławomir Platta podczas oficjalnej inauguracji sztabu wyborczego, który działa na nowojorskim Ridgewood. W ceremonii otwarcia uczestniczyli przedstawiciele różnych nacji zamieszkujących Queens, w tym także lokalni politycy.

Chcę być senatorem, do którego możecie zadzwonić i powiedzieć: 'Sławek, mamy problem na ulicy, mamy problem ze schroniskiem dla bezdomnych, mamy problem ze światłami czy też parkingiem'. Chcę być osobą, której to możecie powiedzieć, i która chce te problemy rozwiązać" – zapewniał Polak, kandydujący z ramienia Partii Republikańskiej do Senatu nowojorskiego i reprezentujący 15. dystrykt na Queensie. W czwartek, 13 września, mec. Sławomir Platta zmierzy się w prawyborach z Tomem Sullivanem i jeśli wygra, to podczas listopadowych wyborów będzie rywalizował z demokratą Josephem Addabbo.

W poniedziałek, 20 sierpnia, w godzinach wieczornych oficjalną działalność rozpoczęło jego biuro wyborcze przy 66-17 Fresh Pond Road na Ridgewood. W uroczystości wzięło udział ponad sto osób, wśród których byli zarówno przedstawiciele Polonii, jak również wielu różnych narodowości popierających naszego rodaka. Byli także jego współpracownicy oraz lokalni politycy i działacze wspierający jego senatorskie starania. Wśród nich pojawili się m.in. John Ward, były wiceprzewodniczący Partii Republikańskiej na Queensie, oraz Vickie Paladino, kandydująca do nowojorskiego Senatu z 11. dystryktu na Queensie.

Podczas oficjalnej przemowy polski adwokat podziękował wszystkim za poparcie oraz pomoc w dotychczasowych działaniach, a także omówił swój program wyborczy, w którym koncentruje się głównie na sprawach mających poprawić jakość życia mieszkańców dystryktu, który reprezentuje. Sławomir Platta obiecuje walczyć o szerszy dostęp do opieki zdrowotnej oraz o zwiększenie programów dla seniorów i weteranów, a także o większe wsparcie dla policji i służb ratowniczych.

 

Autor: WOJTEK MAŚLANKA

Pełny artykuł

 

Additional Info

  • Published in: w Nowym Dzienniku