Thursday, 26 July 2018 12:04

Mecenas Sławomir Platta kandydatem na nowojorskiego senatora

Posted by
Polski kandydat na senatora 12 lipca przekazał w nowojorskim Urzędzie Wyborczym 3,000 podpisów osób uprawnionych do głosowania pod swoją kandydaturą. Polski kandydat na senatora 12 lipca przekazał w nowojorskim Urzędzie Wyborczym 3,000 podpisów osób uprawnionych do głosowania pod swoją kandydaturą. Fot. Facebook Platta For New York

Znany w polsko-amerykańskim środowisku Nowego Jorku adwokat Sławomir Platta ubiega się o stanowisko senatora stanowego. Zebrał już wymaganą ilość podpisów osób zarejestrowanych do wyborów z ramienia Partii Republikańskiej, ponieważ jest zwolennikiem tej siły politycznej i chce ją reprezentować.

O tym, czy zostanie oficjalnym kandydatem „Grand Old Party” w listopadowych wyborach, okaże się 13 września podczas prawyborów, w których zmierzy się z mającym irlandzkie pochodzenie Tomem Sullivanem. Obecnie obaj są zatwierdzeni przez Republikanów jako kandydaci w wewnętrznej rywalizacji przedwyborczej.

Poparcie dla mec. Sławomira Platty

„Znów stworzyliśmy historię! 3,000 podpisów (wymaganych było 1,000) złożonych przez mieszkańców Nowego Jorku zostało przekazanych do Urzędu Wyborczego, aby moje nazwisko znalazło się na liście wyborczej w tegorocznych wyborach do Senatu Stanu Nowy Jork. Jestem dumny, że dane mi jest jako pierwszemu przedstawicielowi Polonii w historii miasta Nowy Jork ubiegać się o urząd Senatora Stanu Nowy Jork. Pragnę podziękować mojej Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkich osobom pracującym w tej kampanii wyborczej przez 24 godziny na dobę za ich poświęcenie i oddanie tej idei. Znów wygraliśmy! Polonia zasługuje, aby mieć swojego pierwszego przedstawiciela w Senacie” – pisze na facebookowym profilu mec. Sławomir Platta.

Głosy poparcia złożył w nowojorskim Urzędzie Wyborczym 12 lipca. Po zatwierdzeniu przez Partię Republikańską jego kandydatury do wewnętrznych prawyborów mec. Sławomir Platta rozpoczął oficjalną kampanię wyborczą. W związku z tym bierze czynny udział w wielu spotkaniach odbywających się w 15. dystrykcie wyborczym Wielkiego Jabłka, z którego startuje. W jego skład wchodzi: Howard Beach, Ozone Park, Woodhaven, Glendale, Middle Village, Maspeth oraz część South Ozone Parku, Ridgewood, Rego Parku i Sunnyside.
 

Pełny artykuł

Additional Info

  • Published in: na BialyOrzel24.com
More in this category: Mec. Platta rozkręca kampanię »