Thursday, 30 August 2018 01:41

Inauguracja sztabu wyborczego Sławomira Platty

Posted by
Platta w swoim programie wyborczym koncentruje się na sprawach, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Platta w swoim programie wyborczym koncentruje się na sprawach, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Fot. Sztab Wyborczy Slawomira Platty

Sławomir Platta kandyduje z ramienia Partii Republikańskiej oraz Partii Reformistycznej do nowojorskiego senatu stanowego, ubiegając się o miejsce z 15. dystryktu. W poniedziałek, 20 sierpnia, odbyła się oficjalna inauguracja jego sztabu wyborczego, zlokalizowanego przy 66-17 Fresh Pond Road w Ridgewood na Queensie. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy 15. Dystryktu oraz liczni przedstawiciele Polonii, również spoza stanu Nowy Jork, którzy w ten sposób chcieli okazać poparcie polskiemu kandydatowi.

Już w czwartek, 13 września, Platta zmierzy się w prawyborach z Tomem Sullivanem i jeśli wygra, to w listopadzie będzie rywalizował o miejsce w senacie stanowym z demokratą Josephem Addabbo, Jr.

Sławomir Platta do Stanów Zjednoczonych wyemigrował z Polski. Obecnie mieszka w Middle Village, prowadzi odnoszącą sukcesy kancelarię prawną na Manhattanie i aktywnie działa na rzecz polskiej społeczności w Nowym Jorku. W 2017 r. jako Wielki Marszałek prowadził Paradę Pułaskiego nowojorską 5. Aleją.

– Przez ostatnie 10 lat czynnie uczestniczę w życiu lokalnej, polonijnej społeczności, wyrastając na jej lidera i walcząc o rzeczy ważne dla Polonii. Teraz tym doświadczeniem chcę się podzielić z mieszkańcami 15. dystryktu i pokazać im, że razem możemy z sukcesem walczyć o rzeczy ważne dla nas wszystkich – mówi Sławomir Platta, tłumacząc powody swego kandydowania. – Przez całą moją karierę wiele razy broniłem interesów słabszych, reprezentując ich w sprawach przeciwko prawdziwym gigantom. Jako senator stanowy chcę pomagać moim przyjaciołom, sąsiadom i szerszej społeczności wyrównać szanse w walce o nasz wspólny dobrobyt – dodaje.

Platta w swoim programie wyborczym koncentruje się na sprawach, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Obiecuje walczyć o szerszy dostęp do opieki zdrowotnej oraz o więcej programów dla seniorów i weteranów, a także o większe wsparcie dla policji i służb ratowniczych. Wśród jego postulatów znajduje się także obniżenie podatków i wprowadzenie ulg dla małych przedsiębiorców i przedstawicieli klasy średniej. Platta proponuje także przesunięcie pasów tranzytowych SBS, które miałyby rozładować korki i dzięki którym powstałoby więcej miejsc parkingowych.

Sławomir Platta jest także zdecydowanym przeciwnikiem utworzenia przytułków dla bezdomnych w okolicach Ozone Park, Glendale, Middle Village i Maspeth oraz zamknięcia więzienia na Rikers Island. – Oczywiście musimy wypracować skuteczne sposoby pomocy osobom bezdomnym, zwłaszcza tym zmagającym się z chorobami psychicznymi. Jednak umieszczanie ich w pobliżu szkół, w których uczą się nasze dzieci, jest ryzykownym rozwiązaniem. Podobnie ma się sprawa z więźniami. Obecni politycy zawiedli społeczeństwo w tych kwestiach – mówi Platta.

 

Pełny artykuł

 

Additional Info

  • Published in: na BialyOrzel24.com
More in this category: « Polak kandydatem na senatora w USA